Objawy choroby przyzębia , problemów i środki zaradcze
Dr Anasinski – listopad 2009

Choroby dziąseł i choroby przyzębia mogą przeistoczyć się w poważny problem Taki Potencjalnie To zagraża ogólny stan uzębienia i dobre samopoczucie, a jednocześnie prowadzi do wielu innych poważnych warunków zdrowotnych, w tym choroby wieńcowej. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć objawy choroby dziąseł, że jeśli pojawią się, dzięki czemu można podjąć natychmiastowe kroki w celu ich usunięcia.

Zdrowe dziąsła są różowe i nie powinno boleć i być wrażliwe na dotyk, i nie powinny one krwawią łatwo. Jeśli myjesz zęby u dentysty-zalecane miękkiej szczoteczki włosia we właściwy sposób, na przykład, nie powinien zrobić krzywdy lub dziąsła krwawią. Jeżeli tak, że może być jednym z objawów wstępnych, które zostały zainfekowane dziąsła. Obrzęk jest inny wskaźnik objawów, Porque wskazuje, że krążenie w tkankach przyzębia nie jest normalnie tkanki dziąseł i że stara się zwalczać szkodliwe bakterie.

Ale dobrą wiadomością jest to, że ten czas się martwić Acerca stale na poszukiwania oznak i objawów masowości liczne tkanki dziąseł, jak długo pozostajesz pod opieką wykwalifikowanego stomatologa lub Periodontologia i zachować rutynowe spotkania. Podczas owych badań – gdy higienistka stomatologiczna czyści i poleruje zęby – ja czy ona również sprawdzić dziąsła i zgłaszać wszelkie znaki ostrzegawcze do dentysty.

Dentystów, higienistki stomatologiczne i ich Periodontists używać specjalnych narzędzi do wykonywania różnych ocen zdrowia dziąseł, w tym małe sondy mogą ześlizgiwać się pod powierzchnią linii dziąseł, aby usunąć uwięzione cząstki żywności lub bakterie. Mają też małe instrumenty, z którym mierzą one przestrzeń między dziąseł i zębów, więc jeśli tkanki dziąseł To zaczyna oddalać się zbyt daleko od białej powiadomienia szkliwo to i będą podejmować kroki naprawcze. Ma tendencję do tkanek przyzębia zrobić to z wiekiem, więc dziąseł jest wspólna diagnoza dla tych, którzy są starsi.

Gdy objawy choroby przyzębia są odkryte, istnieją liczne sposoby na mnogość atakują problem i powrócić do swoich dziąseł optymalnego poziomu zdrowia. Zaawansowane techniki dentystycznej Umożliwia dentystów użyciu laserów mniej inwazyjny i mniej bolesne usunięcie zainfekowanej tkanki dziąseł, na przykład, wiele problemów przyzębia może być zamocowana szybko i szybko leczyć.

Stomatologia estetyczna zajmuje się również z periodontals. Są teraz dostępne zaawansowane procedury, na przykład, do rzeczy, takich jak rzeźby z gumy dla ludzi, którzy nie uważają, że ich uśmiech jest zbyt “lepki” i chcą mieć niektóre z gumy, która ukrywa ząb usunięty bardziej atrakcyjny wygląd. Jeśli masz jakiekolwiek pytania Acerca zdrowia przyzębia lub zabiegów dostępnych dla Ciebie, po prostu zapytać dentystę.

Tymczasem najlepszy sposób dbać o dziąsła jest przestrzeganie standardowych wytycznych dotyczących higieny jamy ustnej. Szczotka z dentysta-szczotki do zębów zalecane po każdym posiłku, nici na podstawie regularnie, i pamiętaj, aby jeść zdrowe diety pokarmów bogatych witamin i minerałów odżywczych, które wspierają ogólną kondycję. Pij dużo wody, aby jak najwięcej ćwiczeń, jak to możliwe, i nie wahaj się skontaktować się z dentystą, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania dotyczące zdrowia zębów i jak utrzymać zdrowe periodontals.