Dlaczego muszę leczenie kanałowe? kanałowe jest leczenie w celu wyeliminowania lub bólu i infekcji zęba dopuścić.Wewnątrz zęba jest wypełniona miękkim miąższu tkanki nazywa się To jest coś w rodzaju skóry. Wypełniony jest naczyń krwionośnych i nerwów. Jest to bardzo czuły i ma źródło gorącej lub zimnej wrażliwości zębów, które mogą mieć. Z różnych powodów ta tkanka może zostać zainfekowany i umiera. Leczenie kanałowe czyści martwych, gnijących miazgę z zęba i zastępuje go biologicznie obojętnym wypełnieniem. Pozwala ząb być nadal używane ból i zakażenie bezpłatny przez wiele lat.

. 2) Co się stanie, jeśli nie dostanę leczenie kanałowe? maja ostry ból odejdzie tymczasowo, ale infekcja nie będzie. Ostatecznie będzie to podróż przez korzenie zęba do otaczających tkanek. Nieleczona, może doprowadzić do ropnia, a nawet zakażenia ogólnoustrojowego. Dlatego trzeba zadbać o to już teraz.

Trzy.) Co kanałowe? leczenie kanałowe jest w oczyszczeniu (usunąć i czyste) zgorzel (żyje i gnicie) tkanek lub masy miazgi, które staną się zgorzel tkanek od zęba, a następnie wypełnić Uzyskaną pustą przestrzeń z biologicznie obojętnego napełniania o zapobieganiu ponownemu zakażeniu. Leczenie kanałowe jest zrealizowane przez wykonanie otworu w górnej części zęba, aby uzyskać dostęp do miazgi w środku zęba.Miazgi jest czyszczone za pomocą malutkich plików. Następnie dodano materiały wypełniające są dociśnięciu w korzeniach zębów.Leczenie kanałowe nie zawierają wypełnienie korzeni, lecz nie przywracając samego zęba zastąpić strukturę zębów traconych z powodu wnęk i ze względu na samą procedurę. DLATEGO końca renowacji (zwykle nagromadzenie i korona) Dodatkowo wymagane jest.

Kwietnia br.) Dlaczego nie można po prostu wziąć antybiotyk naprawić zainfekowanego zęba Często jestem pytany przez pacjentów to pytanie. Leczenie kanałowe Wydaje się droższe (patrz pytanie nr 4) i leczenie antybiotykami jest stosunkowo tanie.Problemem jest to, że jedenaście miazgi w zębie umiera, ząb jest wypełniony gangreny (czyli martwe, zgniłe, zakażonej tkanki). Antybiotyki nie mogą osiągnąć obszary martwej tkanki Ponieważ nie ma już żywych naczynia krwionośne do przewozu antybiotyk do tkanki gangrenowatego. Podobnie jak inne części ciała dotknięte przez zgorzel dopuszczalne tylko leczenie jest oczyszczenie (oczyszczenie i usunięcie martwych tkanek) i ewentualnie podawanie antybiotyków w czasie czyszczenia chirurgicznego.Proces debriding zgorzel miazgi jest częścią leczenia kanałowego. Leczenie antybiotykami może zapewniać tymczasową ulgę od bólu spowodowanego przez bakterie rozprzestrzenia się zęba, ale nie może eliminować bakterie w ząb. To jest jak antybiotyki na zainfekowanym drzazga.Źródłem zakażenia jest z tyłu i będzie to po prostu wrócić. W końcu po kilku terapii antybiotykowej, oporne szczepy bakterii mogą się rozwijać. Eliminacja źródła (zgorzel miazgi) to tylko zabieg, który może zapewnić eliminację zakażenia. Można to osiągnąć jedynie przez leczenie kanałowe lub ekstrakcja.

Może.) Dlaczego Terapia kanałowe jest tak drogie? leczenie kanałowe Wydaje drogie. Aktualne zakresy cenowe z Acerca średnio 900 dolarów – 1400 dolarów za leczenie kanałowe (w zależności od trudności zęba pomocy) Acerca i 1.200 dolarów za przygotowaniach i korony, które są niezbędne w celu ochrony leczenie kanałowe. Wydaje się bardzo drogie wydać $ 2500 do naprawić jeden ząb. Jednak inne alternatywy są droższe Wysyłka. Wymiana i wydobycie z implantu zęba obecnie kosztuje 5500 dolarów na Acerca większość lekarzy. Więc mocowania zęba jest zazwyczaj tańsze. Co ważniejsze, jeśli odpowiednio zadbane (szczotkowane i flossed), dobry kanałowe będzie prawdopodobnie trwać do końca życia i co najmniej dobrą koronę zwykle trwa od 20 lat. Jeśli inwestować 3.000 $ na 20 lat bólu i infekcji bezpłatnego korzystania z zęba. To jest tylko 200 dolarów rocznie.Przeciętna rodzina wydaje 1000 dolarów za rok Acerca w telewizji kablowej. Większość ludzi spędza więcej czasu każdego dnia, jedzenie, rozmowy, oglądanie i uśmiechnięta niż kabel. Więc ustalające ząb za 3000 dolarów jest rzeczywiście stosunkowo tanie inwestycje.

6.) Po kanału korzeniowego czuje się lepiej i wygląda dobrze do mnie, dlaczego muszę koronę? leczenie kanałowe obejmuje wypełnienie korzenia, ale nie obejmuje napełniania otwór wywiercony w zębie aby uzyskać dostęp do miazgi lub Wymiana struktury zęba zniszczonego przez wnęk. Także leczenie kanałowe wymaga wiercenia otworów poprzez górze zębów i korzeni w dół. Proces ten osłabia ząb, zwłaszcza tylne zęby.Ząb pozostaje wystarczająco silny, aby trwać, jeśli wzmocnione korony. Bez korony zęba jest bardzo podatne na złamania lub pęknięcia albo. Jeśli to pęka nie może być ustalone często. Jeśli wystąpi pęknięcie, może pozwolić bakterie, aby ponownie wprowadzić miejsca kanałowe i powodować nowe zakażenie. Badania pokazują, że dobra kanałowe z koroną Powiedzie Acerca dobre 90% czasu. Jest to bardzo wysoki wskaźnik sukcesu dla każdej procedury medycznej. Jednak badania pokazują, korona jest rzeczywiście ważniejsza od samego kanału korzeniowego.Złe kanałowe z koroną nadal dobre 60% Powiedzie Acerca czasu, ale dobre kanałowe ze złym korony Powiedzie tylko 40% czasu Acerca.Powrót zęba ma kanału korzeniowego To bardzo prawdopodobne, nie uda bez korony. Wreszcie, w ograniczonych przypadkach (małe lub brak zaniku zaniku) przedni ząb może wystarczy po wypełnienie kanału korzeniowego. Jednakże, jest to rzadkością w przypadku zębów z małym lub bez rozpadu na zapotrzebowanie kanał korzeniowy.

7). Co powoduje ból zęba? ból zęba jest martwe lub umierające Spowodowane miazgi.Miazga jest miękki w środku zęba (patrz pytanie nr 1 dodatkowo w masie włóknistej). Gdy miazga jest wystarczająco To irytowało umrze. To może być podrażniona przez bakterie z głębokiej jamy lub urazu z głębokiego przygotowania (wiercenia) na ząb za koronę lub napełniania.Pulpa jest uwięziony w twardej zamkniętej przestrzeni. Jeśli irytuje próbuje puchną jak inne części ciała Gdy podrażnionej, ale w tej zamkniętej przestrzeni nie może puchnąć. Więc zamiast normalny wzrost zwiększenie wielkości jak obrzęk, zwiększa się ciśnienie. To wysokie ciśnienie odcina dopływ krwi i tkanek umiera z braku tlenu. Jako matryce tkanki, jest bardzo bolesne. Zwykle jest wyjątkową wrażliwość na ciepło i na zimno.Kanałowe odbywa się często w tym okresie umierania. Będzie miał największe szanse na sukces, jeśli zrobić, gdy ząb jest wciąż żywa. Po tym, gdy ząb całkowicie umrzeć. W tym punkcie przestrzeni wypełnionej Zostań zgorzeli miazgi (martwe tkanki). Ta martwa tkanka jest idealnym pokarmem dla bakterii i wewnątrz zęba abscessed staje. W tym czasie, zęby Zazwyczaj uważa się lepiej. Ostatecznie ropnia wycieka z zęba w kości, która posiada ząb. Gdy kość staje się staje się bardzo bolesne abscessed go. Większość pacjentów opisuje go jako najgorszy ból kiedykolwiek czuł robi dużo (nawet pacjentów, którzy mieli traumatyczne wypadków i naturalnie Podane poród). Kiedy lekarz mówi, że ząb wymaga leczenie kanałowe To może nawet nie boli, to dlatego, że mają lub ona próbuje uniemożliwić dotarcie do tego stopnia, że ​​ten okropny ból.Tylko leczenie wyeliminować ból i zakażenie umierającego lub martwego zęba, jest usunięcie martwego lub umierającego miazgi. Można to osiągnąć jedynie przez leczenie kanałowe lub ekstrakcja. Antybiotyki mogą przewidzieć chwilową ulgę, ale nie może rozwiązać problem (patrz pytanie nr 3).

8). Czy to dostaje każdy ząb, aby trzeba najpierw kanałowo koronę? Nie. Czasami, gdy ząb jest przygotowany do korony, uraz preparatu korony może powodować miazgi zęba na śmierć . Jakiś czas po korona zęba będzie Umieszczone Opracować ząb i będzie musiał leczenie kanałowe. Jednak zdarza się to rzadko. Robi kanału korzeniowego przed każdym korony, by podobna sytuacja może doprowadzić do wielu, wielu zbędnych kanałów korzeniowych. Większość zębów czasu z dużym głębokiej próchnicy, ale nie może otrzymać koronę bez kanału korzeniowego.

9). Czy leczenie kanałowe boli? Zazwyczaj nie. Generalnie href=”http://www.graefdental.com/dental-services-clawson-mi/root-canals.html”> nie jest bardziej bolesne niż uzyskanie wypełniania przeszłości, kiedy dentyści rzeczywiście używane Novocaine, trudno było dostać zainfekowane zęby i trzymać je uśmierzyć zasiedzenie. W tym czasie kanałów korzeniowych ma złą nazwę boli. Wraz z pojawieniem się nowoczesnych środków znieczulających, lidokaina i artykainy Szczególnie, że jest możliwe, aby zainfekowane zęby zdrętwiałe odrętwienie i zachować je na tyle długo, aby zakończyć leczenie kanałowe. Zazwyczaj pacjenci nie czują bólu w trakcie leczenia kanałowego i lepiej czuć Zaraz potem. W rzadkich przypadkach u pacjenta wystąpi ból zęba Zwiększona lub w ciągu 2-3 dni po kanale korzeniowym. Ten ból Zwykle reaguje bardzo dobrze na leki przeciwbólowe i może być dobrze zarządzane.

. 10) Co się dzieje potem? ząb może być wrażliwy na kilka dni po zabiegu, ale ostry ból zniknie. Over-the-counter leki przeciwbólowe ogół działają dobrze do bólu w tym miejscu. Aby przywrócić ząb jej w pełni funkcjonującego państwa, przywrócenie korony lub inne potrzebne Zazwyczaj po leczeniu kanałowym. Wykonane prawidłowo, przywrócić zęba może trwać tak długo, jak każdy z zębów naturalnie.

11.) Czy istnieje alternatywa? Tak. Można wyróżnić ból poprzez usunięty ząb. Ale ty nie chcesz tam iść. Utrata zębów może prowadzić do niepożądanych skutków ubocznych, takich jak migracja zębów, utraty masy kostnej i ostatecznie niemożność prawidłowego żucia. To znacznie lepiej naturalnie zapisać swoje zęby, kiedy tylko możesz.